biuro@czyste-biura.pl +48 535 585 562

Sposób na przypalone garnki i patelnie.

Sposób na przypalone garnki i patelnie.

   Za nami okres świąteczny pełen radości i ciepła. Jak wiadomo święta, to czas, w którym nasze kuchnie wypełnione zostają mnóstwem wypieków czy potraw, a co za tym się wiąże ? Sterta brudnych, PRZYPALONYCH garnków i patelni. Nikt z nas nie lubi spędzać wielu godzin przy zlewie a co dopiero na szorowaniu stosu przypalonych naczyń. Na rynku znajdziemy dużo środków chemicznych, które powinny poradzić sobie z tym problemem, ale co zrobić, gdy sklepy są już zamknięte, a my nie mamy nic w portfelu ? Poniżej przedstawimy wam kilka przydatnych sposobów dzięki, którym wasze garnki będą wyglądać jak nowe, a co najważniejsze potrzebne do tego składniki znajdziecie w swoim domu.

Sól kuchenna

  Najszybszym i najtańszym sposobem na pozbycie się przypalonego dna garnka jest sposób z użyciem soli kuchennej. Wystarczy posypać dno garnka, patelni solą i pozostawić tak na kilka godzin. Po tym czasie wypłukać garnek wodą, przecierając delikatnie gąbką lub ściereczką.

Coca cola

     Do tej metody czyszczenia potrzebny nam będzie napój Coca cola. Przypalone dno garnka zalać napojem tak by zakrył przypalenie. Następnie gotować przez kilka minut, potem umyć jak zwykle i gotowe !

(nie polecamy tego sposobu w przypadku garnków emaliowanych).

Ryż

    Kolejny sposób również jest bardzo prosty, lecz zajmie nam więcej czasu niż te wymienione powyżej. Na dno przypalonego naczynia wkładamy paczkę ryżu i gotujemy do momentu, aż spalona część się wchłonie. Jednak może to potrwać nawet kilka godzin i w zależności od poziomu przypalenie czynność tą trzeba będzie powtórzyć.

Soda oczyszczona

    Sposób ten jest taki sam w przygotowaniu jak przy użyciu soli kuchennej i jest o wiele szybszy, jednak  nie sprawdzi się on na garnkach aluminiowych. Sodę oczyszczoną wsypujemy na dno przypalonego garnka i pozostawić. Po tym czasie umyć garnek gąbką.

Ocet

    Sposób z wykorzystaniem octu sprawdzi się genialnie, jednak minusem jest jego nieprzyjemny zapach. Jeżeli nie lubisz tego zapachu, możesz skorzystać z pomysłu powyżej i wykorzystać coca-cole, jednak jeżeli nie ma jej w twoim domu ocet, sprawdzi się rewelacyjnie. Na spód przypalonego naczynia wlej ocet tak by, przykrył spalony obszar, gotuj tak około 30-40min następnie odczekaj, aż garnek ostygnie i umyj jak zwykle. Ostrzegamy, że ten sposób nie nadaje się do mycia naczyń emaliowanych.

Close Menu