biuro@czyste-biura.pl +48 535 585 562

Jak przygotować się do Świąt cz. 1

Jak przygotować się do Świąt cz. 1

            Święta Bożego Narodzenia to zdecydowanie najpiękniejszy i najbardziej magiczny czas w roku. Każdy z nas chciałby, aby w naszych domach zagościły świąteczne ozdoby, a w tle unoszący się zapach Bożonarodzeniowych potraw i słodkości. Jak wiadomo wszyscy chcemy, żeby w naszym domu był porządek, a co za tym idzie ? Stres, zamieszanie. Żeby każdy z nas zapamiętał te Święta z uśmiechem na twarzy mamy dla Was kilka porad, które pomogą w szybki i prosty sposób uporać się bałaganem.

Zakupy

      Jak wiadomo zakupy, są jednym z najważniejszych i nieodłącznych elementów. Najlepszym sposobem jest usiąść i zrobić listę potrzebnych rzeczy, dzięki czemu o niczym nie zapomnimy i zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ nie wydamy ich na zbędne rzeczy. Jeżeli czas nam pozwoli lepiej zrobić zakupy kilka dni wcześniej, unikniemy stania w długich kolejkach i będziemy mieli pewność, że produkt, który znajduje się na naszej liście, na pewno będzie na półce sklepowej.

      W tym okresie możemy również skorzystać z oferty zakupów online, jest to proste i szybkie jedyne co nam potrzeba, to telefon lub komputer. Jeżeli jednak zdecydujemy się na tradycyjne zakupy w sklepie, możemy do tego zaangażować naszą rodzinę czy bliskich, zawsze raźniej robi się zakupy w tak miłym towarzystwie, a przecież ważne w Święta jest to, żebyśmy ten czas spędzali razem. Kupując produkty, warto pomyśleć, czy nasza lodówka to wszystko pomieści, jest wiele produktów, które nie wymagają przechowywania w lodówce.

      Produkty, które leża na sklepowej półce, również mogą stać poza lodówką u nas w domu. Owoce i warzywa też nie będą zajmować tam miejsca. Dobrym i przydatnym pomysłem jest balkon czy weranda w tym okresie temperatura jest bliska temperaturze lodówki, dzięki czemu zyskujemy kolejne miejsce na przechowywanie naszych świątecznych pyszności.

Dekoracje świąteczne

    Jeżeli chcesz ozdobić dom dekoracjami zeszłorocznymi, pamiętaj o tym, żeby nie robić tego na ostatnią chwilę. Przechowując ozdoby cały rok, często zdarza się tak, że są one uszkodzone, lampki świąteczne nagle przestają świecić, a bombki choinkowe są potłuczone.
Dlatego warto poświecić chwile czasu przed świętami i sprawdzić, czy wszystkie ozdoby, które mają zdobić nasz dom, nie są uszkodzone, jeżeli jednak tak się stanie zawsze mamy więcej czasu na zakup nowych ozdób.

    Dobrym sposobem na przechowywanie dekoracji takich jak: bombki, świeczniki, wazony, jest owinięcie ich papierem ręcznikowym lub gazetom i włożenie to kartonu a najlepiej do plastikowego pojemnika. Tak przechowywane ozdoby będą cieszyć nasze oko przez długie lata.

Sprzątanie

    Jak wiadomo porządki przed Świętami to najmniej przyjemna rzecz, jednak każdy z nas ten magiczny czas chce spędzić w czystym, pachnącym domu. Żeby chociaż trochę umilić ten czas, mamy dla Ciebie kilka pomocnych porad:

• sprawdź, czy posiadasz wszystkie niezbędne środki czystości
• zaangażuj swoich bliskich
• ustal podział obowiązków tak, żeby każdy mógł pomóc
• rozłóż obowiązki na kilka dni
• najważniejsze! Włącz swoją ulubioną muzykę.

    Jednak wiadomo, że każdy z nas przed Świętami ma natłok różnych obowiązków, gdy jesteś osobą zapracowaną, nielubiącą sprzątać zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi to za ciebie.

Close Menu