biuro@czyste-biura.pl +48 535 585 562

Jak przygotować się do Świąt cz. 2

Jak przygotować się do Świąt cz. 2

            Święta Bożego Narodzenia to zdecydowanie najpiękniejszy i najbardziej magiczny czas w roku. Zapraszamy do zapoznania się drugą częścią naszego artykułu.

Gotowanie

      Jak wspomnieliśmy w poprzednim artykule najważniejsze to przygotować listę zakupów. Jeżeli zakupy są zrobione, można zabierać się za listę obowiązków, wtedy każdy będzie mógł w czymś pomóc, a równocześnie spędzicie ten czas razem. Zanim jednak zaczniemy gotować, warto pomyśleć o porządkach w lodówce, być może znajdzie się więcej miejsca na wigilijne potrawy. Jeżeli mamy w planach przygotować jedzenie, które nie wymagają szybkiego spożycia, możemy przygotować je kilka dni przed wigilią. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a nam zbędnego stresu.

Choinka

Jak wiadomo, choinka jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Choinkę również możemy zakupić kilka dni wcześniej, a co za tym idzie ? Zaoszczędzimy czas, będziemy mieli większy wybór, więc będziemy mogli wybrać swoje wymarzone drzewko. Jeżeli zdecydujemy się na wcześniejszy zakup choinki, wskazane jest, by zostawienie jej w chłodnym miejscu (balkon, piwnica), gdyż wniesienie choinki od razu do domu spowoduje szybsze opadanie igieł, a przecież chcemy, żeby nasze drzewko gościło u nas jak najdłużej. Jeśli nasza choinka jest zapakowana w siateczkę, będzie nam łatwiej ustawić ją w stojaku. Drugą opcją jest kupienie sztucznej choinki, jednak nie odda ona tego pięknego, leśnego zapachu co żywe drzewko. Są też plusy posiadania sztucznej choinki, nie będą opadały z niej igły, będzie łatwiejsza do rozłożenia i oczywiście zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ taka choinka starczy nam na lata. Gdy nasze drzewko stoi już stabilnie, możemy zabierać się za ubieranie ozdób w następującej kolejności:
• lampki (zaczynając od samej góry)
• łańcuchy ozdobne
• bombki (na górze małe bombki, a na dole większe).

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom Twoje Święta będą niezapomniane, dom będzie lśnił, potrawy będą pyszne, a choinka będzie jak z obrazka, pod którą znajdzie się mnóstwo prezentów.

Close Menu